WORKS

Arko Nem Spray

PACKAGING INDUSTRIAL DESIGN


About the Project

It is used spray for not sliding from hand, easy application; a round lined and wasp waist form for one-hand usage and childish expression. The “Smurfs” characters are used on the labels at the shelves for perceptibility it is a product for children.

Proje Hakkında

Elden kaymazlık , kolay uygulama için  sprey, tek elle kullanım ve çocuksu ifade için yuvarlak hatlı ince belli  biçim kullanılmıştır. Rafta çocuk ürünü olduğunun algılanabilirliği için etikette “Şirinler” karakterleri kullanılmıştır.

Arko Nem Güneş Bakım Serisi konseptinde çocuklar için tasarlanan ürününün kimyasal özellikleri, taşınması, kullanım şekilleri ve mekanları sorgulanarak estetik tasarımın özellikleri şekillenmiştir; güneş yağını ve sütünü kullanılırken elden kaymazlık , kolay uygulama için  sprey püskürtmesinde tek elle kullanım ve çocuksu ifade için yuvarlak hatlı ince belli biçimler kullanılmıştır. Kumsalda kullanılırken sağlam duruş ve ürünün avuç içine oturması için taban bölgesi güçlendirilmiştir. Tasarımda ürünün kimyasınada gönderme yapan akışkan form kullanılmıştır.

Rafta ürünün çocuk bakım ürünü olduğunun kolay algılanabilirliği için grafik tasarımında “Şirinler” karakterleri,  güneş ikonu ve güneşin ışınlarından geri yansıyan formla güneşin zararlı etkilerinden koruma sağlandığı ifade edilmiştir.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!