WORKS

BIM Vegetable Oil Packaging

  BİM Bitkisel Yağ Ambalajları (1Litre ve 2Litre Pet Şişe + Ortak Kapak Endüstriyel Tasarımları)

  PACKAGING INDUSTRIAL DESIGN

  Proje Hakkında

  Projenin hedefi; kar marjı düşük olan ekonomik marka ürünlerinin nakliye sırasındaki kayıplarını önleyerek, birim maliyetini düşürmek ve ürün kimliğine uygun yeni bir ambalaj yaratımıydı.

  Ürünlerin temel taban ölçülerinin belirlenmesi ve koli dizilimlerinin doğru bir şekilde kurgulanması sonucu, europalet sınırlarının taşma veya boşluk kalmadan verimli bir şekilde kullanılmasıyla nakliyede maksimum fayda sağlandı.

  Bitkisel yağlarda ortak kullanılacak şişenin tasarımında tohuma gönderme yapan bir tasarım dili kullanıldı. Üstte boyundan, taban bölgesine bağlanan kıvrımlı akışkan kolon yapı ile tohum algısı oluşturuldu.
  Şişenin 4 köşesinde kullanılan bu kolon yapıda herhangi bir yüzey hareketi kullanılmayarak yağın berraklığı ön plana çıkarılırken yan yüzeylerde kullanılan tırtıklı yapı ile optikleşme sağlanarak tasarımın görsel zenginliği arttırıldı ve ürün ışıltılı bir hale getirildi.
  Yağın akışkanlığına gönderme yapan bu tırtıklı desenlerle aynı zamanda şişenin mukavemeti arttırıldı.
  Şişenin taban bölgesinde düz alan kullanılması sonucu kolideki diğer şişelerle sağlıklı teması sağlanması ve oluşabilecek ezilmelerin önüne geçilmesi hedeflendi.

  Ambalajın etiketinde yepyeni bir tasarım kullanılmayarak mevcut kullanıcı kitlesinin alıştığı tasarım optimize edilerek kullanıldı.
  Kolilerde renk kodlaması kullanılarak depoda karmaşa yaşanmaması hedeflendi.

  Cigdem_A3_150dpi_01

  Cigdem__A3_150dpi_02

  Euro Palet Görünüşleri

  This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!