WORKS

Fixegoiste Shampoo

  Fixegoiste_Shampoo

  PACKAGING INDUSTRIAL DESIGN

  About the Project

  It is designed as being inspired from SPA therapy ritual, forms of natural stones used and hair curls. It is emphasized the design is a natural hair care product with separation as cutting hard curled forms of organic and asymmetric basic designing.

  Proje Hakkında

  SPA terapisi ritüelinden, kullanılan doğal taşların formlarından ve saç kıvrımlarından ilham alınarak tasarlanmıştır. Organik ve asimetrik temel biçimlendirmelerin sert kıvrımlı biçimlerle kesilerek bölümlendirmesiyle tasarımın doğal saç bakım ürünü olduğu vurgulanmıştır.

  Markanın temel stratejisinde yer alan SPA (sudan gelen sağlık) terapisi ritüelinden, kullanılan doğal taşların formlarından ve saç kıvrımlarından ilham alınarak tasarlanmıştır. Doğallığının vurgulanması için organik formlar kullanılırken, kıvrımlı saç biçimlemeleriyle ürünün kimliğine gönderme yapılmıştır. Organik ve asimetrik temel biçimlendirmelerin sert kıvrımlı biçimlerle kesilerek bölümlendirmesiyle tasarımın doğal saç bakım ürünü olduğuna vurgu yapılmıştır. Ürüne farklı açılardan bakıldığında farklı etkiler verilmesiyle tasarımın yalın ama tekdüze olmaması sağlanmıştır.

  Ürünün organik ve sade tasarımı, renk ve parlak dokusuyla kullanıldığı mekanlarda kendi mecrasını yaratarak huzur duygusunu çevresine yayarak tüketiciye mutluluk vermesi amaçlanmıştır.

  This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!